25-26.05.2012 – Quebrada de las Conchas

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Dziś Gauchito Gil nam sprzyja, do el Cafayate dojeżdżamy wraz ze spotkanymi w quilmeskich ruinach Argentyńczykami, którzy zamierzają tutaj spędzić długi weekend.

El Cafayate to urokliwe, ale turystyczne miasteczko. Nie ma się co dziwić. Na 18-tym kilometrze w kierunku północnym zaczyna się największa atrakcja rejonu – Quebrada de las Conchas. Nie licząc jednak ani na szczęście, ani na Gauchito, postanawiamy wyjechać z miasta autobusem, a noc spędzić w najbliższym kanionie. Pięknie tutaj. I, co dziwne, turystów brak. Za to są kozy 🙂 Rozbijamy się w głębi kanionu i podziwiamy zachód słońca… A następnie wschód, chociaż zimno strasznie. Składamy oszroniony namiot i podążamy dalej na północ wzdłuż drogi 68. Skały przybierają tutaj niezwykłe formy: zamki, okna, obeliski, amfiteatr, żaba, czy mnich to tylko niektóre z nich. Każdy może znaleźć coś dla siebie – Marek znalazł królową Jadwigę 😉

Mamy szczęście i dzisiaj znowu spotykamy naszych znajomych Argentyńczyków, którzy zabierają nas do najsławniejszych tutejszych atrakcji, czyli „Gardła Diabła” oraz „Amfiteatru”. Ściany wąskich kanionów wysokie na ponad 100 metrów robią naprawdę niesamowite wrażenie. Osobiście podoba nam się tu dużo bardziej niż w Talampaya, a dotrzeć łatwiej i taniej. Nasi znajomi wracają do El Cafayate, a my wyruszamy w stronę Salta.

Do autostopu nie mamy dzisiaj ani czasu, ani cierpliwości i gdy nadjeżdża autobus postanawiamy kontynuować naszą podróż bez dalszego oczekiwania. Niestety ceny argentyńskiego transportu są wysokie, szczególnie biorąc pod uwagę tutejsze odległości. Może jednak zmieni się to w niedalekiej przyszłości. W końcu Cristina ostatnio znacjonalizowała argentyńską ropę.

Reklamy

~ - autor: Los Polacos w dniu 18 lipca 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s