18-22.05.2012 – La Rioja i okolice

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

I jesteśmy. La Rioja – stolica prowincji, mniejsza niż San Juan i nie tak urokliwa, ale za to bardziej bezpieczna. Idealne miasteczko do zregenerowania sił. Nasz host Fede i jego rodzina dbają szczególnie o to żebyśmy nie stracili na wadze. Mama Fede regularnie nas dokarmia. I jak tu się oprzeć? Trzeba przyznać, że jedzenie jest wyśmienite, a wszystko to kuchnia argentyńska: empanady, puree z dyni, milanesa (czyli tutejsze schabowe) i locro. Locro to południowoamerykańska odmiana gulaszu przyrządzonego z dyni, fasoli, kukurydzy i kaszy z odrobiną wieprzowiny. Zawiera spoooro kalorii, dlatego danie to spożywa się zimą. Jest to tradycyjny obiad w dniu 25 maja, rocznicy powstania pierwszego rządu lokalnego. Nasze locro do 25 maja nie doczekało. Wszystko zjedliśmy 3 dni przed. Mniam.

W samym mieście nie ma dużo do zobaczenia. Plac główny, kilka kościołów i parę muzeów. Warto odwiedzić Muzeum Folklórico, a szczególnie salę ”La Mitologia” z niesamowitymi rzeźbami tutejszych bóstw oraz Museo Arqueológico Regional Incahuasi, najlepiej w sobotę wieczorem, kiedy odbywają się tutaj warsztaty lepienia naczyń z gliny. Natomiast okolice La Rioja są niezwykle malownicze. W niedzielę odwiedzamy niedokończoną drogę do Chilecitio – krajobrazy przepiękne, ale trzeba uważać na kolczastą roślinność, która tutaj rozwinęła się do perfekcji.

20 maja stolica prowincji 421 obchodzi założenia miasta. Wszyscy świętują, tym bardziej, że to niedziela. Świętowanie zaczęło się od marszu przeciwko niszczeniu środowiska przez przemysł górniczy. Po południu atmosfera trochę się rozluźniła i większość mieszkańców La Rioja bawiła się na koncercie w miejskim parku. A my razem z nimi.

Reklamy

~ - autor: Los Polacos w dniu 12 lipca 2012.

Jedna odpowiedź to “18-22.05.2012 – La Rioja i okolice”

  1. WSPANIAŁE -opisy społeczności, kulinarne i tradycji, które kultywują mieszkańcy La Rioja.Foto jz do szerszej publikacji -SUUUPER

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: