Drut kolczasty, czyli jak to z przyrodą tutaj jest

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Przyrodę w Chile można określić dwoma słowami: dużo i niesamowita. Niestety po bliższym przyjrzeniu się trzeba dodać trzeba jeszcze trzecie: ogrodzona.

Drut kolczasty jest rzeczą, której w Chile nie brakuje. Niestety ludzie są tu trochę zwariowani na punkcie własności prywatnej. Natomiast rząd sprzedaje wszystko co może, nawet morze. Na Chiloe działki nad oceanem są do kupna za jedyne 53 tys. pln za 0,5 ha. Nasi gospodarze twierdzą, że dostęp do morza, rzek i jezior, zgodnie z prawem powinien być zapewniony. Jednak prawo i rzeczywistość w tym przypadku nie idą w parze. Również miłośnicy lasów mają tutaj niełatwo, gdyż te są w większości prywatne, a co za tym idzie, ogrodzone. Pozostają dwie opcje: wizyta w parkach narodowych, do których wstęp jest płatny, albo zakup własnego kawałka lasu. Od czasu do czasu, w górach można znaleźć nieogrodzone rejony: państwowe, bądź należące do mniej zwariowanych właścicieli. Niestety to rzadkość. Całe szczęście Atacama w większości jest jeszcze wolna od drutu kolczastego.

Zatem planujących podróże po Chile ostrzegamy, że rozbicie namiotu nie jest tu taką prostą sprawą, chyba że wszystkie noce spędza się na, również ogrodzonych drutem kolczastym, kempingach. Biedniejszym mieszkańcom chilijskich miast nie pozostaje nic innego tylko wypoczynek na miejskim skwerku. Szkoda, bo przyroda w tym kraju jest naprawdę niesamowita. Drut kolczasty przeszkadza nie tylko ludziom, lecz też zwierzętom. Być może dlatego głównym bogactwem fauny chilijskiej są ptaki…

Reklamy

~ - autor: Los Polacos w dniu 25 marca 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: