12-14.02.2012 – Park Huerquehue

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Odwiedzamy reklamowany przez wszystkich, zarówno turystów, jak i miejscowych Park Huerquehue. Trasę z Villarici do parku przemierzamy z sympatyczną rodzinką. Tematów do rozmów nie brakuje. Tak nam się miło razem jedzie, że spędzamy z nimi trochę więcej czasu, część na polu kempingowym położonym przy „Pięknej Plaży”. Rodzinka, jak większość zamieszkujących miasta Chilijczyków, wakacje woli spędzić w namiocie. I to nie ze względu na niewielką zawartość portfela. Chilijczycy, bez względu na wiek i miejsce pracy po prostu lepiej czują się odpoczywając poza czterema ścianami.

Huerquehue znaczy w języku mapudungun (język miejscowej ludności, Mapuche) „miejsce posłańców”. Chociaż przyroda bardzo przypomina naszą rodzimą, a może właśnie dlatego, park od razu przypadł nam do gustu. Najbardziej uczęszczany jest szlak jezior. I ludzi tutaj rzeczywiście nie brakuje. Nie przeszkadza to innym mieszkańcom lasu, np. 6-centymetrowej wielkości pająkom, spacerować sobie łącznie z turystami. Całe szczęście tutejsze ptaszniki jadowite nie są. W Chile jedynym jadowitym gatunkiem pająka jest araña de rincón czyli w dosłownym tłumaczeniu „pająk z kąta”. Jak sama nazwa wskazuje zamieszkuje kąty i inne zakamarki większości chilijskich domów. Możemy odetchnąć z ulgą, przynajmniej w lesie nic nam nie grozi. Innym popularnym tutaj zwierzaczkiem jest bandurria (Theristicus caudatus). Łatwo ją dostrzec zwłaszcza na łąkach i polach przy granicy lasu. Trochę trudniej spotkać dzięcioła czarnego – carpintero negro (Campephilus magellanicus). My mamy szczęście wczesnym rankiem zobaczyć parkę. Samiczka cała czarna, za to samiec z krwiście czerwoną głową i punkową fryzurą 😉 Niestety ptaki te niechętnie pozują do zdjęć, więc po pierwszym pstryknięciu, odfruwają wystraszone odgłosem migawki.

Natomiast wschodnia część parku jest przez turystów praktycznie nieodwiedzana. I tam można naprawdę odpocząć wśród przyrody, z czego korzystamy 🙂

Reklamy

~ - autor: Los Polacos w dniu 22 marca 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: