Jak znaleźć wolontariat w Ameryce Południowej?

Może pokrótce opiszemy ideę, która nam przyświecała przy poszukiwaniach. Idealnie byłoby, gdyby jechało się do miejsca, gdzie jest praca, którą możemy wykonywać z satysfakcją. Podobnie pięknie będzie, jeśli w miejscu tym można spać i jeść za swoją pracę. Będzie miło, jeśli ktoś nas przyjmie mimo tego, że nie władamy biegle językiem hiszpańskim. Nie zależało nam zupełnie na tym, aby ktoś nam sponsorował przejazd, szczepienia czy wizy. Tutaj musieliśmy wykazać się własną inicjatywą.

Jak znaleźć wolontariat w Ameryce Południowej? Ha! Dobre pytanie… Nie znamy na nie odpowiedzi. A raczej znamy ich kilka, ale prawie żadna nam nie pasowała.

Niestety, człowiek nie łapie się już na wolontariat EVS, gdyż 30 na karku (przynajmniej u brzydszej części tego bloga) i nie za bardzo jest jak udawać młodego. Warto jednak spróbować, gdyż na pewno są takie możliwości. Dostać się raczej trudno, ale zapewne warto.

Różnego rodzaju organizacje tutejsze (ale nie tylko) wymagają od Ciebie nie tylko pracy, ale i pewnej opłaty… Za jedzenie, za spanie, może za inne jeszcze rzeczy. To wydaje nam się zupełnie niezgodne z naszą ideą wolontariatu, dlatego też z góry odrzuciliśmy takie instytucje. Notabene pojawił się już termin „wolunturystyka”, czyli rodzaj zwiedzania za swoją pracę i swoje także pieniądze. Wydaje się, że z konkretną pracą ma to mniej wspólnego, więcej z utrzymywaniem organizatorów takiej formy rekreacji. Sposób na biznes na pewno interesujący, jak również ciekawa forma poznania jakiegoś miejsca. Nie nazywałbym jednak tego wolontariatem.

Misje, misjonarze, misjonarki, itd. + Nasza Klasa = nasz sposób 🙂 Ale o tym w następnym wpisie.

Reklamy

~ - autor: Los Polacos w dniu 30 sierpnia 2011.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: